Witamina C buforowana

Witamina C buforowana

Skład: kwas L-askorbinowy, askorbinian sodu, żelatyna (składnik otoczki)
Zawartość opakowania: 100 kapsułek po 500mg
Producent: mAG Terapia, ul. Chopina 2 m. 505-091 Ząbki
Produkt zarejestrowany przez GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) jako suplement diety

Jest to czysta forma witaminy C w żelatynowej osłonce o najwyższej wchłanialności dostępnej na rynku.  Dzięki buforowaniu askorbinianem sodu jest bezpieczna dla żołądka, gardła, przełyku oraz nerek i nie zakwasza organizmu. Jest to produkt polski bez jakichkolwiek dodatków chemicznych.

PO CO WITAMINA C?

Witamina C jest niezbędna w wielu procesach metabolicznych człowieka.

Główne atrybuty:

 • Wzmacnia odporność (mniejsze ryzyko przeziębień i krótszy czas ich trwania),
 • Chroni przed wolnymi rodnikami (silny antyoksydant)
 • Wspomaga metabolizm tłuszczów (włącza metabolizm cholesterolu)
 • Jest niezbędna w produkcji kolagenu i elastyny (zdrowe stawy, jędrna skóra)
 • Pomaga pozbyć się toksyn i metali ciężkich (przyjmowana w dużych dawkach)
 • Zwiększa ilość glutationu (pomaga w detoksykacji)
 • Uelastycznia naczynia krwionośne (wtórnie chroni przed chorobami ze strony układu krwionośnego)

DLACZEGO MAG WITAMINA C?

 • jedyna na rynku witamina C bez stearynianu magnezu i żadnych innych substancji pomocniczych. Powszechnie stosowany w suplementach stearynian magnezu gromadzi się na ściankach jelit, przez co blokuje wchłanianie substancji odżywczych
 • ze względu na innowacyjną technologię produkcji (mikronizacja) jest to doskonale przyswajalna forma witaminy C
 • produkt bezpieczny, niezakwaszający organizmu. Dzięki buforowaniu askorbinianem sodu nie podrażnia żołądka i nie wpływa negatywnie na pracę nerek. Przy ciągłym pobieraniu samego kwasu askorbinowego może dojść do silnego zakwaszenia organizmu oraz niewydolności nerek. Przy pobieraniu samego kwasu askorbinowego należy mierzyć regularnie PH moczu przy pomocy papierków lakmusowych. Podobnie rzecz ma się z askorbinianem sodu. Stała suplementacja witaminy C przy pomocy askorbinianu może również doprowadzić do problemów wskutek nadmiaru sodu (zatrzymania wody w organizmie). Mocz przybiera wówczas odczyn nadmiernie zasadowy (powyżej 7). mAG Witamina C utrzymuje ph moczu między 6 a 6,5 (mierzone przed kolacją). Dodatkowo przyjmowanie witaminy C w otoczce nie podrażnia gardła i przełyku, co ma miejsce niemal zawsze przy stosowaniu witaminy C w proszku (szczególnie czystego kwasu askorbinowego)
 • to suplement diety opracowany i wyprodukowany w Polsce

JAK STOSOWAĆ?

 • Zdrowa osoba dorosła może przyjmować codziennie 2 g witaminy C, co odpowiada 4 kapsułkom mAG Witaminy C. Najlepiej przyjmować je w dawkach podzielonych do posiłków. Bioflawonoidy zawarte w posiłkach pozwalają na maksymalne przyswajanie mAG Witaminy C.
 • Osoby chore mogą w zależności od schorzenia i indywidualnej tolerancji przyjąć do 30 g witaminy C na dobę, bez skutków ubocznych.
 • Okres półrozpadu witaminy C we krwi wynosi 30 minut, chcąc więc utrzymać jej wysoki poziom w organizmie należy przyjmować małe dawki (np. 1 kapsułka) co pół godziny oraz większe (3-4 kapsułki) do głównych posiłków. Należy postępować tak aż do wyzdrowienia, czyli w przypadku infekcji około 12 godzin.
 • może być stosowana na skórę np. wcierana lub nakładana w formie maseczki (w tym celu dodajemy np. olej lniany w celu uzyskania emulsji)

TEST TOLERANCJI

Dawkę witaminy C potrzebną organizmowi ustalamy indywidualnie za pomocą testu tolerancji przewodu pokarmowego. W tym celu należy sukcesywnie zwiększać jej spożycie aż do momentu wystąpienia luźnego stolca, co oznacza nasycenie organizmu. Należy wówczas przerwać przyjmowanie witaminy C,
żeby praca jelit się unormowała, po czym przyjmować codziennie dawkę trochę mniejszą lub równą dawce granicznej przyjętej w czasie testu.
Uwaga! Zapotrzebowanie na witaminę C u osoby chorej jest wielokrotnie większe niż u zdrowej.

Więcej informacji na temat roli witaminy C w różnych chorób w książce Jerzego Zięby „Ukryte terapie”, w książce Jerzego Maslanky „Od lekarza do grabarza”, w pracach dr L. Paulinga, dr F. Klennera, dr R. Cathcarta  oraz wielu innych.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.